Biz Kimiz

20+ YILDIR

Teknolojiyi İşinize Taşıyoruz.

20 yılı aşan IT ürün geliştirme ve yönetimi tecrubeleri ile 2011 yılında kurulmuş olan DataHit Bilişim, müşterileri için isteğe özel programlanmış yazılımlar, web platformları, eticaret platformları, entegrasyon çözümleri ve mobil uygulamalar geliştiren bir yazılım firmasıdır.

DataHit Bilişim, bilişim teknolojilerinin yüksek yoğunlukta ve kesintisiz kullanımının talep edildiği kurumsal anahtar teslim çözümler sunmaktadır. 360 derece teknoloji ve dijital ajans kimliği ile DataHit Bilişim, elektronik ortama yönelik küçük ya da büyük ölçekli tüm uygulama ve web platform geliştirme işlerinde sizlere hizmet vermektedir.
Ataşehir İstanbul bölgesinde ofisi bulunan firmamız, web sitesi tasarımından büyük ölçekli kurumsal projelere kadar birçok alanda hizmet vermektedir. Özellikle E-Ticaret alanında uçtan uca anahta teslim çözümler sunmaktayız. Kendi geliştirdiğimiz E-Ticaret platformumuz R2D2 ile müşterilerimizin isteklerine yönelik büyük ölçekli özelleştirilmiş e-ticaret projeleri sunuyoruz.

Yazılım hizmetlerinin yanında, yan kuruluşumuz e-Brunch Interactive sayesinde marka oluşturma ve yönetimi, dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi, yazılı-görsel içerik üretimi gibi hizmetleri de sağlamaktayız. Böylelikle, müşterilerimiz için tek noktadan tüm ihtiyaçlara yönelik hizmet vermekteyiz.

 • Yüksek Trafikte Ölçeklenebilir Bulut Platformları Yazılım Çözümleri
 • Turizm Teknolojileri ve Rezervasyon Yönetim Sistemleri
 • Ödeme Sistemleri ve Entegrasyon Çözümleri
 • Eğitim Kurumu – Öğrenim Yönetim Sistemleri
 • Native / Cross Platform Mobil Uygulamalar
 • Web Uygulamaları
 • Yazılım Entegrasyon Çözümleri
 • E-Ticaret Uygulamaları
 • Planlama Yazılımları
 • Süreç Yönetim Yazılımları
 • İçerik Yönetimi
 • Sosyal Medya Yönetimi
 • Dijital Pazarlama
 • E-Ticaret Yönetimi
DataHit'i rakiplerinden farklı kılan en önemli özelliği; özel yazılım, e-ticaret ve ajans hizmetlerini sağlaması, müşterilerine tek noktadan hizmet vermesidir. DataHit müşterileri; sunucu, yazılım, entegrasyon, platform geliştirme gibi teknik altyapı çözümlerinden sosyal medya yönetimi, elektronik pazarlama, hatta fotoğraf çekimi ve ürün görsel oluşturma gibi içerik hizmetlerini de toplu olarak alabilmektedir. Tüm sürecin tek noktadan yönetildiği hizmet anlayışı ile, müşterilerimiz, herhangi bir talep ya da problem için sadece tek sağlayıcı üzerinden iletişimde olarak, hem zamandan kazanır hem de birden fazla firmanın koordinasyonundan kaynaklanan potansiyel aksaklıklardan etkilenmez.

Örneğin siz de bir e-ticaret platformuna sahipseniz, alan adı sağlayıcısı - sunucu altyapı sağlayıcısı - e-ticaret platformu - pazaryeri platformları - kargo firmaları - ödeme kuruluşları - bankalar - muhasebe yazılımı sağlayıcısı - entegrasyonlar - içerik sağlayıcılar - fotoğraf stüdyosu - dijital pazarlama ajansı gibi birçok farklı firma ile irtibattasınız demektir.

Diyelim ki bir web siteniz var ve sosyal medya hesaplarınız ile web sitenizi birbirine paralel yönetmek istiyorsunuz. Hatta buna ek olarak, arama makinesi optimizasyonu (SEO - Search Engine Optimization) ve internet reklamlarını da ekleyip, tüm elektronik ortam itibar yönetiminizi, reklam yönetiminizi, firmanızın ya da ürün ve hizmetlerinizin aranabilir - bulunabilir olmasını tek noktadan yönetebilmek istiyorsunuz. İşte DataHit olarak biz, tüm bu işlemleri tek noktadan yapmanızı sağlıyoruz. Size sadece ürünlerin paketlenmesi ve kargoya teslim edilmesi kalıyor. Geriye kalan tüm süreçte biz daima yanınızdayız.
Tüsiad'ın yayınladığı 2018 yılı Türkiye E-Ticaret Raporu'na göre, son 4 yıl içerisinde e-ticaretin toplam perakende cirosu içerisindeki payı %4.2'den %8.5'e ulaştı. Marketing Türkiye tarafından 2018 yılında yapılan bir araştırmaya göre, Türkiye'de 48 milyon internet kullanıcısı var ve bu kullanıcıların 41.5 milyonu interneti her gün istisnasız kullanıyor. Türkiye'de her gün 20 milyon kullanıcı internet üzerinden ürün araştırıyor.DataHit olarak öncelikli hedefimiz, her geçen gün hızla büyüyen ve gelişen Türkiye internet ekosisteminde KOBİ ve Perakendeci işletmelerin daha hızlı ve etkin bir şekilde iş modelleri ile yer almasını sağlamaktır. Türk girişimci - işletme sahiplerinin e-ticaret ve e-ihracat sistemlerini benimsemesini sağlamak, ürün ve hizmetlerinin Türkiye ve yurt dışı pazarlarda internet üzerinden kurulacak iş modelleri ile yer almasını sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. e-dönüşüm süreci olarak isimlendirdiğimiz bu süreçte, işletmelere teknik altyapı, yazılım geliştirme, içerik oluşturma gibi hizmetlerimizin yanında danışmanlık hizmeti de vererek elektronik ortamda geliştirdikleri iş modellerini birlikte oluşturmayı ve hayata geçirmeyi hedefliyoruz.
 

Uçtan Uca e-Ticaret

Sizin için tüm süreci biz yönetelim

E-Ticaret ajansı ile e-ticaret satışı yapacak olan KOBİ' lerin en büyük avantajı, ihtiyacı olan tüm hizmetleri tek noktadan alarak hızlı ilerlemeleridir. 2016 - 2018 verilerine göre E-Ticaret yapan KOBİ' ler yıllık ortalama %35 büyüme kaydetmiştir.

İşi Ehline Bırakmalı

Siz sadece uzmanı olduğunuz işe, üretime odaklanın. Aldığınız siparişleri zamanında teslim edin.

%35

  Bunun yanında, kurumsal firmaların ihtiyaçlarına yönelik programlanmış web platformları, e-ticaret platformları, entegrasyon çözümleri ve mobil uygulamalar geliştirmeye devam etmekteyiz.    

NELER YAPIYORUZ?

Proje Geliştirme Adımlarımız

ANALİZ

İhtiyaçları ve gereksinimleri müşterilerimizle birlikte belirliyor, ürünün tüm muhattapları ile iletişim kurup 360 derece analiz yapıyor, 5N1K soruları doğrultusunda kullanım senaryolarını birlikte belirliyor, analiz dökümanları hazırlıyor ve müşterilerimize sunuyoruz.

GELİŞTİRME

Başından sonuna tüm kodlama sürecini müşterilerimizle birlikte yürütüyor, periyodik geliştirme fazları ve ara versiyonlar ile de bu etkileşimini sürekli en yüksek seviyede tutuyoruz.

TASARIM

Geliştirilecek projenin tüm yeteneklerini, fonksiyonlarını ve arayüzlerini belirliyoruz. Gerekli modellemeleri yapıyor, geliştirme süreçlerini aşamalara ayırıyor, geliştirme fazlarını belirliyor, ürün ve sürece dair planlama yapıyoruz.

YAYINLAMA

Proje yayını öncesi ve sonrasında, test otomasyonlarımızla gerçek hayat koşullarında tüm senaryolarla test ediyoruz. Projeleri izliyor ve söz verdiğimiz SLA kapsamında gerekli tüm müdahaleleri yapıyoruz.